Zatrzymane oszustki podające się za krewne - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymane oszustki podające się za krewne

Data publikacji 26.07.2012

3 miesiące spędzą w areszcie dwie kobiety zatrzymane przez śródmiejskich policjantów zaraz po tym, jak próbowały okraść starszego mężczyznę. To kolejny przypadek oszustwa „na krewniaka”. Oszustki zostały złapane „na gorąco”, kiedy przyszły po odbiór pieniędzy. Grozi im do 8 lat pozbawienia wolności.

Do śródmiejskiej komendy zadzwonił mieszkaniec jednej z kamienic przy Andersa i poinformował, że kilkanaście minut wcześniej odebrał telefon od kobiety, która manipulując rozmową próbowała wmówić, że jest jego kuzynką i pilnie potrzebuje pieniędzy. Mężczyzna zachował zimną krew i po odłożeniu słuchawki zadzwonił najpierw do swojej krewnej, by potwierdzić czy rozmawiał z właściwą osobą. Kiedy uzyskał pewność, że jest oszukiwany, powiadomił policję.

Funkcjonariusze natychmiast zorganizowali zasadzkę i instruowali mężczyznę, jak ma zachować się przy kolejnych telefonach. Kilkanaście minut później policjanci zatrzymali pod blokiem dwie młode kobiety. Joanna S. (25 l.) i Katarzyna O. (27 l.) zostały zatrzymane. Kobiety przyznały, że przyszły odebrać pieniądze.

Obie usłyszały zarzuty usiłowania oszustwa. Za ten czyn grozi do 8 lat pozbawienia wolności.

ah
 

Ładowanie odtwarzacza...