Okradli mieszkanie, wchodząc przez otwarte okno - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Okradli mieszkanie, wchodząc przez otwarte okno

Data publikacji 30.07.2012

Policjanci z Mokotowa zatrzymali mężczyzn, którzy okradli mieszkanie przy ulicy Racławickiej. Sprawcy weszli do środka przez uchylone okno, a potem ukradli laptopa oraz srebrną biżuterię znacznej wartości. Stanisław A. oraz Kamil S. usłyszeli już zarzuty za popełnione przestępstwo. Za kradzież grozi im kara do 5 lat więzienia.

Do mokotowskiej komendy w połowie lipca zgłosiła się właścicielka mieszkania przy ulicy Racławickiej. Kobieta powiadomiła funkcjonariuszy o kradzieży. Z jej relacji wynikało, że wyszła z domu około 17.00, a kiedy wróciła kilka godzin później, okazało się, że ktoś wszedł do mieszkania znajdującego się na pierwszym piętrze przez uchylone okno. Z jednego z pomieszczeń zniknął laptop oraz szkatułka ze srebrną biżuterią znacznej wartości.

Sprawą zajęli się policjanci zwalczający przestępczość przeciwko mieniu. Funkcjonariusze ustalili, że związek z tą kradzieżą mogą mieć dwaj 22-letni mieszkańcy Mokotowa. Stanisław A. oraz Kamil S. trafili do policyjnego aresztu. Jak ustalili policjanci, mężczyźni w dniu kradzieży wspólnie spożywali alkohol. Kiedy zauważyli, że w pobliskim bloku, w jednym z mieszkań na pierwszym piętrze ktoś zostawił uchylone okno, postanowili je okraść. Jeden z nich wszedł do środka, a drugi został na zewnątrz i obserwował, czy nikt nie idzie. Przedmioty, które padły ich łupem sprzedali na jednym z bazarów następnego dnia.

Policjanci przesłuchali obu mężczyzn. Obaj odpowiedzą za kradzież. Za to przestępstwo grozi kara do 5 lat więzienia.

ea/mb