Chcieli sobie dorobić - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Chcieli sobie dorobić

Data publikacji 30.07.2012

Dwóch nieuczciwych pracowników budowy zatrzymali policjanci wydziału do walki z przestępczością gospodarczą komendy w Pruszkowie w chwili, kiedy w pobliskim skupie złomu zamierzali sprzedać metalowe pręty zbrojeniowe. Krzysztof B i Wojciech G. usłyszeli zarzut kradzieży i muszą liczyć się z utratą pracy.

Pruszkowscy policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą w trakcie wykonywania czynności służbowych, zauważyli jadący ulicami Pruszkowa pojazd marki vw, którego wygląd wskazywał na to, że może być znacznie przeładowany. Policjanci postanowili bliżej zainteresować się pojazdem i udali się za nim, podejmując krótką obserwację.

Kiedy obserwowany pojazd zatrzymał się przed skupem złomu, funkcjonariusze podjęli czynności służbowe. Po wylegitymowaniu znajdujących się w pojeździe mężczyzn przystąpili do kontroli znajdującego się wewnątrz ładunku. W bagażniku znaleźli 343 pręty zbrojeniowe. 31-letni Krzysztof B. i 38-letni Wojciech G. przyznali, że ukradli je z budowy, na której obaj pracują. Zostali zatrzymani. Właściciel oszacował straty na kwotę 300 złotych.

Sprawcy usłyszeli zarzut kradzieży i poddali się dobrowolnie karze. Za kradzież grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

ea/ag