Nastolatka postrzelona w szyję - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Nastolatka postrzelona w szyję

Data publikacji 28.04.2009

Przez nieodpowiedzialność 24-latka omal nie doszło do tragedii. Łukasz W. strzelając z wiatrówki na podwórku postrzelił w szyję, spacerującą drogą 15-letnią dziewczynę. Na szczęście rana okazała się powierzchowna. Nie zwolni to jednak mężczyzny z poniesienia odpowiedzialności za swoje zachowanie. Najprawdopodobniej usłyszy zarzut nieumyślnego narażenia na utratę zdrowia lub życia.

Wszystko wydarzyło się w poniedziałek około 19:00 w Cegielni Kosewo (gm. Pomiechówek). Wówczas to, do policjantów z posterunku w Pomiechówku dotarła wiadomość, że 15-letnia dziewczyna została postrzelona w szyję. Natychmiast na miejsce został wysłany patrol.

Funkcjonariusze ustalili, że dziewczyna z dwiema koleżankami spacerowała drogą, gdy nagle została postrzelona. Jak się okazało sprawcą był 24-letni Łukasz W., który niedawno zakupił wiatrówkę. Chcąc sprawdzić nowe urządzenie oraz swoje umiejętności poustawiał na podwórku puszki i zaczął do nich strzelać. W efekcie trafił nastolatkę.

Na szczęcie nie doszło do tragedii, ale młody człowiek za swoją beztroskę i nieodpowiedzialne zachowanie będzie odpowiadał. Najprawdopodobniej w najbliższym czasie usłyszy zarzut nieumyślnego narażenia na niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia.

dt, ij