Bez pieniędzy za to z policyjnym dozorem - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Bez pieniędzy za to z policyjnym dozorem

Data publikacji 31.07.2012

Policjanci z Pragi Południe zatrzymali kobietę, która na podstawie nieprawdziwego zaświadczenia usiłowała wyłudzić kredyt w wysokości 72 tysięcy złotych. Kobieta wpadła w zasadzkę przygotowaną przez policjantów. 32-latka usłyszała zarzut usiłowania dokonania oszustwa. Wobec zatrzymanej Anny N., prokurator jako środek zapobiegawczy zastosował dozór. Za usiłowanie oszustwa grozić może do 8 lat pozbawienia wolności.

Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej przygotowali zasadzkę na kobietę, która zgłosiła się do placówki kredytowej, by wziąć kredyt na kwotę 72 tysięcy złotych. Funkcjonariusze posiadali informację, że kobieta ma zgłosić się do placówki z nieprawdziwymi dokumentami dotyczącymi jej zatrudnienia. Gdy 32-letnia kobieta pojawiła się na miejscu, policjanci natychmiast przystąpili do jej zatrzymania. Podczas dalszych czynności, funkcjonariusze przy zatrzymanej znaleźli i zabezpieczyli dokumenty, które miały poświadczyć zatrudnienie i osiągane dochody przez kredytobiorcę.

Anna N. usłyszała zarzut usiłowania dokonania oszustwa. Dzięki szybkiemu działaniu policjantów 32-latka zamiast otrzymać pieniądze, została objęta policyjnym dozorem.

Oszustwo zagrożone jest karą do 8 lat pozbawienia wolności.

ea/pp