Poszukiwany z heroiną w taksówce - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Poszukiwany z heroiną w taksówce

Data publikacji 28.04.2009

Policjanci zatrzymali go w taksówce, miał przy sobie gram heroiny, którą właśnie przed chwilą zdążył kupić. Podał dane personalne swojego brata, bo sam był poszukiwany kilkoma listami gończymi. 35-letni Robert K., bo o nim mowa, wpadł w ręce wywiadowców z Pragi Południe po półtorarocznym ukrywaniu się. Teraz trafi do więzienia na 7 lat, a dodatkowo odpowie za posiadanie narkotyków i wprowadzenie w błąd policjantów.

Wywiadowcy podjęli interwencję wobec jadącej wzdłuż Alei Zielenieckiej taksówki. Kierowca wiózł na tylnym siedzeniu pasażera. Policjanci w trakcie wykonywania czynności znaleźli pod kanapą, na której siedział klient, wciśnięte cztery torebki foliowe z zawartością beżowego proszku. Mężczyzna od razu przyznał, że jest to jego heroina, którą kilka chwil wcześniej kupił na własny użytek.

Pasażer został zatrzymany, a substancja zabezpieczona. W komendzie przy ulicy Grenadierów okazało się, że dane, które podał wywiadowcom podczas legitymowania, nie należą do niego. 35-letni Robert K. umyślnie wprowadził w błąd policjantów, ponieważ doskonale wiedział, że od dłuższego już czasu jest poszukiwany i ma do odbycia karę 7 lat pozbawienia wolności, za dokonanie rozboju. Dlatego właśnie przedstawił się jako swój własny brat. Sądził, że tym sposobem uniknie więzienia.

Funkcjonariusze ustalili, że za 35-latkiem wydano już kilka listów gończych. Przyznał się, że ukrywa się już od półtora roku.

Zanim mężczyzna trafi do zakładu karnego usłyszy zarzut posiadania heroiny, którą podczas interwencji zabezpieczyli wywiadowcy oraz za wprowadzenie w błąd funkcjonariuszy, co do swoich danych osobowych.

dt, jw