Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Zniszczyli i ukradli instalację wartą ponad 60 tysięcy złotych

Data publikacji 06.08.2012

Policjanci z Serocka zatrzymali trzy osoby podejrzewane o kradzież 600 metrów ocynkowanych rur z terenu miejscowej budowy. Sprawcy po wycięciu elementów załadowali towar do samochodu i próbowali wywieźć go do punktu skupu złomu i sprzedać. Udało się tylko raz, za drugim razem kierowca wpadł na gorącym uczynku.

22-letni Dariusz N., 42-letni Paweł M. i 51-letni Wiesław K. zostali zatrzymani w miniony czwartek przez policjantów z Serocka. Sprawa dotyczy kradzieży 600 metrów ocynkowanych rur o różnym przekroju, o którą podejrzewani są wspomniani mężczyźni. Rury stanowiły element instalacji wodno-kanalizacyjnej jednego z powstających w Wierzbicy budynków.

Okoliczni mieszkańcy widząc ruch na budowie byli przekonani, że po okresie długiego zastoju prace ruszyły pełną parą. Prawda była jednak zupełnie inna.
Złodzieje w „biały dzień” zamontowane i gotowe do eksploatacji rury pocięli na krótkie kawałki tak, aby zmieściły się do forda transita. Pierwszy transport bez przeszkód dotarł do jednego z punktów skupu złomu gdzie dostawca otrzymał za towar 1000 złotych.

Rozzuchwaleni sprawcy przygotowali, więc drugi transport, z którym nie poszło im jednak tak jak by chcieli. Kompletnie zaskoczony widokiem funkcjonariuszy kierowca został przez policjantów zatrzymany zaraz po wyjeździe z budowy.

Kilka godzin później policjanci zatrzymali kolejne dwie osoby podejrzewane o udział w tym przestępstwie. Wszyscy usłyszeli już zarzut kradzieży, za co grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

rsz.