Zabezpieczyli podrobiony towar - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Zabezpieczyli podrobiony towar

Data publikacji 07.08.2012

Torebki oferował obywatel Wietnamu swoim klientom. Policjanci zabezpieczyli towar, który szacuje się na wartość obrotową 68.000 zł. Wyroby okazały się podróbkami, bezprawnie opatrzonymi zastrzeżonymi znakami towarowymi. Mężczyzna usłyszał już zarzut wprowadzenia do obrotu gospodarczego produktów z zastrzeżonym znakiem towarowym.

Północnoprascy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępstw gospodarczych zabezpieczyli od 57- letniego mężczyzny towar, który od razy zwrócił ich uwagę. Podejrzewali, że znaki i nazwa zastrzeżona przez producenta zostały użyte bezprawnie. Po dokładnym sprawdzeniu okazało się, że artykuły sprzedawane przez obywatela Wietnamu mają zastrzeżone znaki towarowe. Oferowane do sprzedaży torebki nie miały wiele wspólnego z oryginałami.

Policjanci zabezpieczyli towar o wartości obrotowej prawie 68.000 złotych. Zabezpieczony towar nie trafi do klientów, a jego właściciel usłyszał zarzut nielegalnego wprowadzenia do obrotu gospodarczego produktów z zastrzeżonym znakiem towarowym.

Zgodnie z artykułem 305 Ustawy o Prawie Własności Przemysłowej za wprowadzenie do obrotu gospodarczego produktów z zastrzeżonym znakiem towarowym grozi grzywna, kara ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do 2 lat.

KSP/ms