Domowa "produkcja" pirackich filmów - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Domowa "produkcja" pirackich filmów

Data publikacji 29.04.2009

312 płyt DVD i jednostkę centralną komputera zabezpieczyli policjanci z wydziału dw. z przestępczością gospodarczą południowopraskiej komendy. W ręce funkcjonariuszy wpadła 45-letnia Jadwiga S., która jest podejrzewana o nielegalne rozprowadzanie filmów pozyskanych z internetu. Kobieta usłyszy zarzuty, a jej płyty już nie trafią na rynek.

Policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą otrzymali informację, że w jednym z mieszkań przy ulicy Grochowskiej pewna kobieta nielegalnie pozyskuje z internetu nowości filmowe, a potem je rozprowadza. Po dotarciu pod wskazany adres funkcjonariusze zastali właścicielkę lokalu, 45-letnią Jadwigę S.

W trakcie przeszukania piilicjanci ujawnili stanowisko komputerowe podłączone do internetu na zasadzie stałego łącza, gdzie właśnie trwało pobieranie plików filmowych. Jednostka centralna od razu została zabezpieczona. Kobieta przyznała, że komputer należy do niej, a ona faktycznie „ściąga” z sieci filmy i potem nagrywa je na płyty. Policjanci znaleźli 312 sztuk nagranych płyt DVD, które zabezpieczyli.

45-letnia Jadwiga S. została zatrzymana. Uprawiana przez nią działalność plagiatowa oraz dystrybucja pozyskanych w ten sposób filmów stanowią przestępstwa określone w prawie autorskim. Kobieta usłyszy dwa zarzuty, nieautoryzowanego utrwalania w celu rozpowszechniania oraz rozpowszechniania nielegalnie zwielokrotnionych plików filmowych w sieci internetowej. Dziś zatrzymana zostanie przesłuchana, a w dalszej kolejności poniesie odpowiedzialność przed sądem za popełnione czyny.

ea/jw