Zabrał ojcu samochód i spowodował wypadek - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Zabrał ojcu samochód i spowodował wypadek

Data publikacji 29.04.2009

Zabrał kluczyki od samochodu ojca, potrącił 14-letnią gimnazjalistkę i uciekł z miejsca wypadku. Tyle przewinień ma na swoim koncie pewien 15-latek z Sulejówka. Nieletni odpowie teraz za popełnione przestępstwa przez Sądem Rodzinnym. Dziewczyna, którą potrącił trafiła do szpitala na obserwację, z ogólnymi potłuczeniami. Policjanci przypominają rodzicom, żeby baczniej przyglądali się, co robią ich dzieci.

Policjanci z komisariatu Policji w Sulejówku otrzymali zgłoszenie, że na ulicy Narutowicza w Sulejówku miało miejsce potrącenie 14-letniej gimnazjalistki. Sprawca wypadku uciekł z miejsca, pozostawiając na miejscu osobowego forda. Policjanci rozpoczęli poszukiwania sprawcy.

Okazało się, że samochód należy do jednego z mieszkańców, a fordem kierował bez zgody rodzica 16-letni syn, który od kilku dni był poszukiwany przez policjantów. 16-latek miał zasądzony pobyt w jednym z ośrodków wychowawczych. Do komisariatu przyprowadził syna ojciec.

Policjanci przesłuchali nieletniego. Odwieziono go do Policyjnej Izby Dziecka w Warszawie, skąd miał trafić do właściwego ośrodka wychowawczego w województwie mazowieckim.

ak, dn