Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

„Miasteczko Europejskie” z udziałem stołecznych policjantów

Data publikacji 02.05.2009

Stołeczni policjanci przygotowują się do obchodów piątej rocznicy wstąpienia Polski do Unii Europejskiej. 3 maja wezmą udział w „Miasteczku Europejskim”, które powstanie w Parku Agrykola. Do udziału w obchodach polską Policję zaprosił Urząd Komitetu Integracji Europejskiej.

Obchody piątej rocznicy wstąpienia Polski do Unii Europejskiej odbędą się z udziałem stołecznych funkcjonariuszy. W niedzielę w Parku Agrykola policjanci wezmą udział w „Miasteczku Europejskim”.

Na mecie biegu pod hasłem „Od Konstytucji 3 Maja do Unii Europejskiej” zostanie ustawione stoisko informacyjne. Zainteresowani w godzinach od 10.30 do 15.00 będą mogli zapoznać się z codzienną pracą policjantów, zobaczyć jak wygląda wyposażenie radiowozu oraz usiąść na policyjnym motocyklu i zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie.

Funkcjonariusze prewencji zaprezentują dwa 20-minutowe pokazy tresury psów policyjnych. Najmłodsi uczestnicy imprezy będą mogli wygrać nagrody w przygotowanych na tę okoliczność konkursach i quizach z wiedzy o bezpieczeństwie.

ea