Zatrzymany za znęcanie się nad 3,5-letnim Karolkiem - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymany za znęcanie się nad 3,5-letnim Karolkiem

Data publikacji 29.04.2009

46–letni Wojciech P. za znęcanie się nad swoim dzieckiem może spędzić za kratkami nawet pięć lat. Wczoraj na terenie jednego z przedszkoli na Targówku zatrzymali go policjanci z referatu do spraw nieletnich. Mający ponad promil alkoholu we krwi Wojciech P. przyszedł tam po swojego syna. 3,5-letni Karolek miał na ciele liczne obrażenia, co według biegłego lekarza medycyny sądowej może wskazywać, że dziecko było maltretowane.

Do policjantów z Targówka wpłynęła z Ośrodka Pomocy Społecznej oraz jednego z przedszkoli szokująca informacja. Dotyczyła znęcania się nad małym dzieckiem. Funkcjonariusze jadąc niezwłocznie do przedszkola, zastali tam mającego pond promil alkoholu we krwi tatę, który przyszedł właśnie po odbiór swojego 3,5-letniego synka.

Policjanci sprawdzając otrzymaną informację odkryli na ciele dziecka liczne obrażenia. Dlatego jego ojciec, 46–letni Wojciech P., od razu trafił do policyjnego aresztu. Natomiast mały Karolek do ośrodka interwencyjno – diagnostycznego.

W tej chwili policjanci z Targówka badają sprawę. Zbierają materiały. Wojciech P. już wkrótce może usłyszeć zarzuty znęcania się lub narażenia swojego syna na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu.

mb