Podrobione znaki towarowe - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Podrobione znaki towarowe

Data publikacji 24.08.2012

Stołeczni policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą podczas kontroli nocnego bazaru w Wólce Kosowskiej zabezpieczyli towar 39-letniemu mężczyźnie, obywatelowi Indii. Oferował on do sprzedaży odzież sportową z podrobionymi znakami towarowymi znanych firm. Szacunkowa wartość zabezpieczonego towaru to 50 000 złotych. Za wprowadzenie do obrotu rzeczy z podrobionymi znakami towarowymi grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

Stołeczni policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej kontrolowali nocny bazar centrum handlowego w Wólce Kosowskiej. Sprawdzali, czy oferowany przez sprzedających towar jest udostępniany klientom zgodnie z prawem. Policjanci nie musieli długo czekać na efekty swojej pracy. Ich uwagę zwrócił towar oferowany do sprzedaży przez 39-letniego mężczyznę, obywatela Indii.

Policjanci przejrzeli ubrania i nabrali wątpliwości, co do ich pochodzenia. 39-latek oferował do sprzedaży dresy, bluzy, plecaki i koszulki. Policjanci podejrzewali, że znaki i nazwa zastrzeżona przez producenta zostały użyte bezprawnie. Po dokładnym sprawdzeniu okazało się, że kontrolowany towar, ma zastrzeżone znaki towarowe znanych światowych marek produkujących odzież sportową. Wartość zabezpieczonego towaru szacuje się na kwotę 50 000 złotych.

Zgodnie z ustawą prawo własności przemysłowej za handel wyrobami z zastrzeżonymi znakami towarowymi grozi grzywna, kara ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 5.

to

Ładowanie odtwarzacza...