Areszt za posiadanie znacznej ilości narkotyków - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Areszt za posiadanie znacznej ilości narkotyków

Data publikacji 27.08.2012

Kryminalni z zespołu do walki z przestępczością narkotykową wolskiej komendy zatrzymali 24-letniego Wojciecha B. Mężczyzna posiadał przy sobie prawie 200 gramów marihuany i 20 gramów amfetaminy. Teraz za posiadanie znacznych ilości środków odurzających grozi mu kara do 8 lat pozbawienia wolności. Sąd zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu.

Około 16:00 kryminalni z Woli zauważyli młodego mężczyznę, który podjechał na rowerze pod jedną z restauracji przy ulicy Górczewskiej. Mężczyzna trzymał w ręku reklamówkę i nerwowo rozglądał się. Postanowili go wylegitymować. W trakcie kontroli w czarnej reklamówce znaleźli susz roślinny koloru brunatno- zielonego oraz foliowe zawiniątko z zawartością białego proszku. Mężczyzna został zatrzymany i osadzony w policyjnej celi. Podczas badania stwierdzono, że zabezpieczone substancje to marihuana o wadze blisko 200 gramów oraz amfetamina o wadze 20 gramów.

Policjanci przeszukali również mieszkanie zatrzymanego. W pokoju funkcjonariusze znaleźli i zabezpieczyli kolejne narkotyki: 3,01 grama marihuany oraz 0,1 grama amfetaminy.

W prokuraturze rejonowej 24-latek usłyszał zarzut posiadania znacznej ilości środków odurzających. Sąd przychyli sie do wniosku o zastosowanie wobec mężczyzny tymczasowego aresztu. Grozi mu kara do 8 lat pozbawienia wolności.

ea/ps
 

Ładowanie odtwarzacza...