Policjanci zatrzymali fałszywego siostrzeńca - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zatrzymali fałszywego siostrzeńca

Data publikacji 28.08.2012

Dzięki czujności mieszkańca Ursusa i natychmiastowej reakcji funkcjonariuszy do policyjnego aresztu trafił kolejny oszust podający się za krewnego. 40-letni Szymon B. próbował wyłudzić od starszego mężczyzny 4500 złotych. Kiedy pojawił się, aby odebrać gotówkę został zatrzymany przez policjantów. Oszustowi grozi do 8 lat więzienia.

Kilka dni temu na numer alarmowy zatelefonował 66-letni mieszkaniec Ursusa, który poinformował, że prawdopodobnie ktoś próbuje wyłudzić od niego pieniądze metodą na „wnuczka”. Jak ustalili wówczas policjanci z Ochoty, ze starszym panem skontaktował się mężczyzna podający się za jego siostrzeńca. W trakcie telefonicznej rozmowy poprosił o pożyczenie pieniędzy, które były mu pilnie potrzebne. Mężczyzna zgodził się na pożyczkę w wysokości 4500 złotych. Ponieważ cała rozmowa wydała mu się podejrzana, natychmiast poinformował Policję.

Kryminalni z Ochoty zadziałali błyskawicznie i zatrzymali oszusta. 40-letni Szymon B. wpadł w ręce funkcjonariuszy w momencie, kiedy przyszedł odebrać pieniądze. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Teraz odpowie za próbę oszustwa. Grozi mu do 8 lat więzienia.

Pamiętaj!
W przypadku nagłej pożyczki:

Bądź ostrożny w kontakcie z nieznajomym.
Nigdy nie przekazuj pieniędzy osobom, których nie znasz. Nie ufaj osobom, które telefonicznie podają się za krewnych lub ich przyjaciół.
Zawsze potwierdzaj "prośbę o pomoc", kontaktując się z Twoim bliskim: wykonaj telefon lub skontaktuj się bezpośrednio.
Wszelkie telefoniczne prośby, w tym z zagranicy o pomoc, grożą utratą pieniędzy.
Gdy ktoś dzwoni w takiej sprawie i podejrzewasz, że to może być oszust - koniecznie powiadom Policję.

ea/ew

Ładowanie odtwarzacza...