Policjanci zlikwidowali uprawę konopi - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zlikwidowali uprawę konopi

Data publikacji 28.08.2012

Nowodworscy kryminalni zatrzymali 33-letniego Rafała D., mieszkańca powiatu Warszawa-Zachód podejrzanego o uprawę konopi indyjskich. Mężczyzna usłyszał dwa zarzuty: nielegalnej uprawy narkotyków oraz ich posiadanie. Grozi mu za to od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności.

W ubiegłą sobotę policjanci z wydziału kryminalnego pojechali na teren jednej z posesji w gm. Czosnów, gdzie miała przebywać osoba poszukiwana listem gończym. Na miejscu zastali właściciela, który zdumiony obecnością mundurowych powiedział, że nic nie wie o całej sprawie. Mimo to kryminalni dokonali lustracji pomieszczeń oraz rejonu zabudowań.

Rzeczywiście nigdzie nie było osoby poszukiwanej. Kiedy już policjanci mieli kończyć pracę, jeden z nich zauważył prowizoryczną szklarnię. Jak się później okazało zamiast warzyw właściciel uprawiał tam prawdopodobnie konopie indyjskie. 33-letni Rafał D. został zatrzymany i osadzony w policyjnej celi. Nielegalna uprawa 12 roślin została zabezpieczona do sprawy. Ponadto w jego mieszkaniu mundurowi odnaleźli jeszcze prawie 3 gramy suszu roślinnego, którym okazała się marihuana.

Rafał D., w rozmowie z mundurowymi przyznał się do zarzucanych mu czynów oraz poddał się dobrowolnie karze. Wczoraj prokurator zastosował wobec podejrzanego dozór policji.

KSP/sk