Uderzył i usłyszał zarzut - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Uderzył i usłyszał zarzut

Data publikacji 30.08.2012

Po wnikliwej analizie całego zdarzenia, do którego doszło na ogródkach działkowych na Pradze Północ, policjanci zatrzymali Roberta O. Mężczyzna uderzał i kopał pokrzywdzonego. Za to co zrobił usłyszał zarzut uszkodzenia ciała. Decyzją prokuratora 40-latek został objęty dozorem policyjnym.

W godzinach wieczornych w dniu 26.08.2012 roku policjanci z Pragi Północ po otrzymaniu informacji, że na terenie ogródków działkowych doszło do pobicia, natychmiast podjęli interwencję. W trakcie ustalania okoliczności zdarzenia okazało się, że podczas spożywania alkoholu jeden z mężczyzn tak uderzył drugiego uczestnika, że ten stracił przytomność. Mężczyzna w konsekwencji zmarł.

W toku wszczętego postępowania przesłuchano świadków i powołano biegłego z zakresu medycyny sądowej. Zebrany materiał w sprawie pozwolił na przedstawienie zarzutu uszkodzenia ciała Robertowi O, który przyznał się do popełnienia zarzuconego czynu.

Decyzją prokuratora 40-letni mężczyzna został objęty dozorem policyjnym. W chwili obecnej trwają dalsze czynności zmierzające do ustalenia wszystkich okoliczności zdarzenia i ustalenia bezpośredniej przyczyny śmierci pokrzywdzonego.

Za przestępstwo uszkodzenia ciała grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

KSP/ms