Ukradła ubrania swojej pracodawczyni - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Ukradła ubrania swojej pracodawczyni

Data publikacji 30.08.2012

Kryminalni z Piaseczna zatrzymali 23-letnią obywatelkę Indii. Kobieta okradła pokrzywdzoną, u której pracowała jako pomoc domowa. Łączna suma strat skradzionych ubrań wyniosła ponad 14000 złotych. Teraz o dalszym losie zatrzymanej zadecyduje sąd. Za kradzież grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Do kradzieży markowych ubrań doszło pół roku temu w Konstancinie-Jeziornie. Jak wynikało z relacji pokrzywdzonej kobiety kilka miesięcy temu poznała kobietę z Indii przez Internet, ponieważ poszukiwała pomocy domowej. Zaproponowała jej pracę w swoim domu. Propozycja bardzo odpowiadała kobiecie, ponieważ jak twierdziła, pieniądze były jej potrzebne na utrzymanie. Po pewnym okresie czasu właścicielka domu zorientowała się, że zaczęły znikać ubrania. Wkrótce zniknęła też 23-letnia pomoc domowa.

Sprawą zajęli się piaseczyńscy kryminalni. W wyniku podjętych działań zatrzymali w Warszawie kobietę podejrzewaną o dokonanie kradzieży. Kobieta tłumaczyła fakt kradzieży trudną sytuacja finansową. Obywatelka Indii została przewieziona na komisariat do Konstancina-Jeziorny, gdzie przedstawiono jej zarzut kradzieży. Właścicielka skradzionych ubrań oceniła ich wartość na sumę ponad 14000 złotych. Za kradzież grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

KSP/hkk