Aresztowani za posiadanie i handel narkotykami - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Aresztowani za posiadanie i handel narkotykami

Data publikacji 24.09.2012

Dzięki policjantom z Mokotowa, sąd tymczasowo aresztował dwie osoby za posiadanie i handel narkotykami. Funkcjonariusze zabezpieczyli heroinę oraz kokainę. Kobieta, która w trakcie policyjnej interwencji wyrzuciła przez okno elektroniczną wagę oraz torebkę ze środkami odurzającymi, odpowie za posiadanie ich znacznej ilości oraz utrudnianie postępowania karnego. Mężczyzna usłyszał także zarzut handlu, za co grozi mu nawet 10-letni pobyt w więzieniu.

Policjanci namierzyli najpierw mężczyznę, który handlował narkotykami. Z informacji funkcjonariuszy wynikało, że rozprowadza on heroinę. Kiedy tylko mundurowia ustalili, gdzie przebywa, przystąpili do działania. W trakcie jego próby wylegitymowania, mężczyzna zaczął uciekać i wyrzucił na ulicę jakieś przedmioty. Jak się potem okazało, były to cztery zawiniątka z brązowym proszkiem. Igor P. miał jeszcze przy sobie porcję kokainy.

Funkcjonariusze postanowili także sprawdzić, czy 20-latek nie przechowuje narkotyków w miejscu zamieszkania. Kiedy policjanci ustalili adres, zadzwonili do drzwi. Otworzyła im młoda kobieta, która na ich widok zaczęła krzyczeć i zatrzasnęła drzwi. Policjanci podejrzewając, że będzie próbowała pozbyć się narkotyków, zbiegli na dół. Po chwili z balkonu mieszkania, które odwiedzili przed chwilą wypadły jakieś przedmioty. Szybko wyszło na jaw, że 26-letnia Daria T. próbowała pozbyć się elektronicznej wagi oraz worka foliowego z narkotykami.

Policjanci przewieźli Igora P. oraz Darię T. do policyjnego aresztu. Do sprawy zabezpieczono 16 gramów heroiny oraz ponad 9 gramów kokainy. Funkcjonariusze ustalili, że 20-latek handlował narkotykami już od jakiegoś czasu. W prokuraturze mężczyzna usłyszał zarzut za to przestępstwo oraz za posiadanie środków odurzających. Kobieta odpowie za posiadanie ich znacznej ilości oraz za utrudnianie postępowania karnego. Grozi im do 10 lat więzienia.

ea/mb