Wpadła po siedmiu latach poszukiwań - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Wpadła po siedmiu latach poszukiwań

Data publikacji 25.09.2012

Kryminalni z Bielan zatrzymali Iwonę L. 51-latka była poszukiwana listem gończym w celu zatrzymania i odbycia kary pozbawienia wolności oraz dwoma zarządzeniami w celu ustalenia miejsca pobytu. Od 2005 roku Iwona L. ukrywała się przed organami ścigania. Teraz, mimo upływu czasu, odpowie za swoje czyny.

Policjanci z wydziału kryminalnego komendy na Bielanach szukali 51-letniej Iwony L. Kobieta była poszukiwana listem gończym oraz dwoma zarządzeniami o ustalenie miejsca pobytu wydanymi przez sąd rejonowy w Zamościu oraz prokuraturę rejonową Warszawa Ochota. 51-latka od 2005 roku ukrywała się przed organami ścigania. Oskarżona jest o doprowadzenie do niekorzystnego rozporządzenia mieniem jednego z banków poprzez podrabianie zaświadczeń o zatrudnieniach w celu wyłudzenia kredytu.

Iwona L., chcąc uniknąć odpowiedzialności, przez siedem lat ukrywała się na terenie całego kraju, regularnie zmieniając miejsce pobytu oraz wygląd zewnętrzny. Mimo obowiązku nie wyrobiła nowego dowodu osobistego. Przez cały okres poszukiwań 51-latka zatrudniała się wyłącznie na czarno. Ani razu nie skorzystała z publicznej służby zdrowia.

W wyniku konsekwentnie prowadzonych czynności poszukiwana kobieta wpadła w ręce kryminalnych. Iwona L. nie kryła zaskoczenia, gdy policjanci pojawili się w mieszkaniu przy ul. Solipskiej, w którym aktualnie przebywała. Kobieta została zatrzymana i przewieziona do bielańskiej komendy. Teraz, mimo upływu czasu, odpowie za swoje czyny.

(tk)/KSP