Pijani przewozili dziecko - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Pijani przewozili dziecko

Data publikacji 26.09.2012

Policjanci z komisariatu w Nasielsku zatrzymali 18-latka, który spowodował kolizję mając w organizmie 2 promile alkoholu. Najprawdopodobniej chciał też przekupić funkcjonariuszy. W samochodzie jechała z nim 43-letnia kobieta i jej 4-letnie dziecko. Nieodpowiedzialna matka również była pod wpływem alkoholu. Kierowca usłyszał zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz korupcji. Sprawa opieki nad dzieckiem trafiła do sądu rodzinnego.

W ubiegłą niedzielę, tuż po 15.00, policjanci z Nasielska zostali wezwani do kolizji, w której miały uczestniczyć dwa pojazdy osobowe. Na miejscu mundurowi ustalili, że kierujący fiatem z nieustalonych przyczyn zjechał na lewy pas jezdni wprost pod nadjeżdżające z przeciwka renault. Kierująca renault chcąc uniknąć czołowego zderzenia zjechała na prawą stronę. Na szczęście pojazdy zetknęły się tylko lusterkami.

Kiedy samochody się zatrzymały, kierowca fiata wysiadł i zaczął uciekać, szybko został zatrzymany. Jak się okazało, 18-latek miał 2 promile alkoholu w organizmie. W fiacie pozostali pasażerowie - 43-letnia kobieta ze swoim 4-letnim dzieckiem. Pasażerka również była pijana – miała w organizmie ponad 2 promile alkoholu. Mężczyzna i kobieta zostali zatrzymani i trafili do policyjnej celi. 4-latka została umieszczona w domu dziecka.

Po zatrzymaniu kierowca prawdopodobnie chciał przekupić policjantów, proponując wykonanie prac budowlanych w zamian za odstąpienie od czynności służbowych. 18-latek usłyszał zarzuty korupcji oraz kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości. Mężczyźnie może grozić nawet 8 lat pozbawienia wolności. Sprawa opieki nad dzieckiem trafiła do sądu rodzinnego.

sk/KSP