Biżuteria odzyskana, paserzy zatrzymani - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Biżuteria odzyskana, paserzy zatrzymani

Data publikacji 24.10.2012

Kilka kilogramów złotej biżuterii zabezpieczyli śródmiejscy policjanci z w jednym z lombardów na warszawskiej Białołęce. Funkcjonariusze zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy kupili przedmioty pochodzące z kradzieży i próbowali na nich zarobić. Już usłyszeli zarzuty paserstwa. Policjanci ustalają, do kogo należy odzyskana biżuteria.

Policjanci ze śródmiejskiego wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu wkroczyli wczoraj po południu do jednego z lombardów przy ul. Marywilskiej. Funkcjonariusze mieli informacje, że trafiła tam biżuteria, którą ukradł zatrzymany 16 października Daniel K. (tymczasowo aresztowany za 12 włamań do biur, sklepów i plebani). W lombardzie byli dwaj mężczyźni – właściciel i pracownik. Policjanci znaleźli część biżuterii, która została skradziona przez Daniela K. w jednym z sklepów jubilerskich na Marszałkowskiej.

27-letni Mateusz M. i 29-letni Łukasz W., właściciele lombardu, nie mieli żadnych umów na kupione od Daniela K. przedmioty. Policjanci zabezpieczyli również łańcuszki, zegarki, kolczyki i zawieszki, na których zakup mężczyźni nie mieli umów. Według funkcjonariuszy jest duże prawdopodobieństwo, że biżuteria pochodzi z kradzieży. Policjanci będą ustalali, skąd mogło zostać skradzione złoto.

Funkcjonariusze zabezpieczyli też 10 tysięcy złotych i 600 dolarów.

Obu mężczyznom został wczoraj przedstawiony zarzut paserstwa. Za to przestępstwo grozi do pięciu lat pozbawienia wolności.

Mateusz M. i Łukasz W. poddali się dobrowolnie karze 6 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na 3 lata oraz karze grzywny wysokości 4 tys. zł.

ea/ah
 

Ładowanie odtwarzacza...