Zabezpieczono towar warty ponad 100 tysięcy złotych - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Zabezpieczono towar warty ponad 100 tysięcy złotych

Data publikacji 08.11.2012

Policjanci wydziału dw. z przestępczością gospodarczą z Ochoty wspólnie z funkcjonariuszami urzędu celnego zabezpieczyli na bazarze przy ulicy Bakalarskiej ponad 350 szt./par odzieży i obuwia z zastrzeżonymi znakami towarowymi o wartości rynkowej ponad 100 tys. złotych. Za wprowadzenie do obrotu rzeczy z podrobionymi znakami towarowymi grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj rano policjanci z wydziału zajmującego się zwalczaniem przestępczości gospodarczej wspólnie z funkcjonariuszami urzędu celnego przeprowadzili kolejną skuteczną akcję w okolicy bazaru przy ul. Bakalarskiej. Z informacji, jakie posiadali wynikało, że na bazarze dochodzi do nielegalnego handlu towarem z zastrzeżonymi znakami towarowymi.

Podczas dokonanych kontroli funkcjonariusze zabezpieczyli ponad 350 szt./par odzieży i obuwia z podrobionymi znakami towarowymi. Rynkowa wartość zabezpieczonego towaru wynosi ponad 100 tys. złotych.

Zgodnie z ustawą prawo własności przemysłowej za handel wyrobami z zastrzeżonymi znakami towarowymi grozi grzywna, kara ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 5. Policjanci i funkcjonariusze zapowiadają kolejne kontrole.

ea/ew