Trzech sprawców kradzieży sklepowej - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Trzech sprawców kradzieży sklepowej

Data publikacji 10.12.2012

Policjanci z Łomianek zatrzymali najpierw Dobiesława S. Po sprawdzeniu monitoringu i przeprowadzonych czynnościach procesowych ustalili dwoje kolejnych sprawców kradzieży sklepowej. Kamila L. i Krzysztof P. usłyszeli już zarzuty i przyznali się dobrowolnie karze. Wobec Dobiesława S. prokurator zastosował środek zapobiegawczy w postaci dozoru Policji.

Pod koniec tygodnia dyżurny komisariatu w Łomiankach otrzymał zgłoszenie o ujęciu sprawcy kradzieży sklepowej. Na miejsce udali się policjanci z zespołu patrolowo-interwencyjnego, którzy ustalili, że ujęty przez pracownika ochrony mężczyzna dokonał kradzieży artykułów spożywczych i alkoholowych na łączną kwotę około 350 złotych. Artykuły zapakowane były do wózka sklepowego, który następnie z pominięciem kas wyprowadzony został przed sklep. Funkcjonariusze zatrzymali do wyjaśnienia Dobiesława S. i osadzili w policyjnej celi.

W tym czasie kryminalni przejrzeli zapis z monitoringu oraz zebrali materiał dowodowy. Jak się okazało, w kradzież zaangażowane były jeszcze dwie inne osoby. Kobieta i mężczyzna, którzy zabrany z półek towar pozostawili w wózku przy drzwiach wejściowych otwieranych automatycznie przez wchodzących do środka klientów. Po kilku chwilach mężczyzna tą właśnie drogą wypchnął wózek przed sklep omijając linię kas. 27-letnia Kamila L. oraz 36-letni Krzysztof P. uciekli przed przyjazdem policjantów. Dobiesław S. został ujęty przed marketem.

Detektywi przedstawili 50-latkowi zarzut kradzieży, a zebrany przez nich materiał dowodowy pozwolił prokuratorowi na zastosowanie wobec niego środka zapobiegawczego w postaci dozoru policji.

W wyniku podjętych przez kryminalnych czynności możliwe było zatrzymanie Kamili L. oraz wytypowanie trzeciego sprawcy przestępstwa. Krzysztofa P. policjanci zatrzymali w piątek rano. Mieszkańcom Warszawy detektywi również przedstawili zarzut kradzieży, do którego przyznali się i poddali dobrowolnej karze.

ea/ego