Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Był pijany, przewoził kontrabandę i chciał dać łapówkę

Data publikacji 12.12.2012

Za usiłowanie wręczenia korzyści majątkowej policjantom podczas interwencji odpowie 36-letni obywatel Białorusi Igor N. Mężczyznę zatrzymano w rejonie zajezdni autobusowej przy ulicy Warszawskiej w Mińsku Mazowieckim. Był pijany i miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie, a do tego nielegalnie przewoził 381 paczek papierosów bez znaków skarbowych. Igor N. na przesłuchaniu w Prokuraturze dobrowolnie poddał się karze.

Późnym wieczorem, policjanci z drogówki i ogniwa patrolowo-interwencyjnego patrolowali i obserwowali ruch na drodze oraz sytuację w mieście. W pewnej chwili zauważyli audi, które jechało bez włączonych świateł. Funkcjonariusze postanowili sprawdzić kierowcę i samochód. Na widok radiowozu, auto gwałtownie przyspieszyło.

Za samochodem ruszyły w pościg dwa radiowozy. Policjanci skutecznie zablokowali audi na wysokości zajezdni autobusowej, przy ulicy Warszawskiej w Mińsku Mazowieckim. Mundurowi sprawdzili dokładnie kierowcę i jego samochód. Okazało się, że auto prowadził pijany mężczyzna pochodzący z Białorusi - Igor N. (l.36), który miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie.

Policjanci sprawdzając samochód odnaleźli w bagażniku pakunki z papierosami, w sumie 381 paczek bez znaków skarbowych akcyzy. Podczas interwencji i kontroli mężczyzna próbował przekupić policjantów, oferując im pieniądze w zamian za odstąpienie od kontroli. Spotkało się to ze stanowczą odmową i osadzeniem w policyjnym areszcie.

Igor N. trafił na przesłuchanie do Prokuratury, gdzie usłyszał zarzut kierowania samochodem w stanie nietrzeźwości oraz zarzut usiłowania udzielenia korzyści majątkowej policjantom, w celu nakłonienia ich do odstąpienia od czynności służbowych. Igor N. przyznał się do popełnionych przestępstw i dobrowolnie poddał się karze. Mężczyzna odpowie jeszcze za popełnione wykroczenie skarbowe.

dn/ksp
 

Ładowanie odtwarzacza...