Policjant uratował życie 7- latkowi - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Policjant uratował życie 7- latkowi

Data publikacji 17.12.2012

Podkomisarz Marcin Kopański wracając ze służby, zwrócił uwagę na leżące przy samochodzie małe dziecko nad którym pochylał się mężczyzna. Stojąca obok kobieta prawdopodobnie usiłowała wezwać karetkę pogotowia. Funkcjonariusz podbiegł do chłopca, nie wyczuwając tętna i oddechu razem z ojcem rozpoczął masaż serca, przywracając w końcu oddech. Do czasu przyjazdu karetki pogotowia policjant otoczył opieką dziecko i zapewnił wsparcie rodzicom. Na szczęście siedmiolatkowi już nic nie zagraża.

13 grudnia  policjant z Bemowa po skończonej służbie wracał  do domu. Jadąc ulicą Estrady zwrócił uwagę na leżące na chodniku małe dziecko. Nad nim pochylał się mężczyzna, a stojąca obok nich zdenerwowana kobieta usiłowała telefonicznie wezwać karetkę pogotowia.

Policjant postanowił zatrzymać się i ustalić, czy osoby nie potrzebują pomocy. Kiedy zorientował się że chłopiec nie oddycha natychmiast razem z ojcem rozpoczął masaż serca. Podczas trwającej kilka minut akcji resuscytacyjnej funkcje życiowe chłopczyka zaczęły wracać. Na miejscu pojawiła się załoga pogotowia ratunkowego i zabrała siedmiolatka do szpitala. Jego życiu nie zagraża już żadne niebezpieczeństwo.

Jak ustalono, rodzice z dzieckiem jechali samochodem, kiedy chłopczyk dostał drgawek i stracił przytomność. Ojciec dziecka zatrzymał się i razem z żoną wyciągnęli chłopca z auta.

Podkomisarz Marcin Kopański wykazał się profesjonalizmem i wielkim zaangażowaniem.

 

jb/ab