Napadał z bronią w ręku - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Napadał z bronią w ręku

17.01.2013    Praga Północ, Białołęka, Targówek

Siedem zarzutów rozboju z użyciem broni palnej usłyszał Krzysztof W. Tylko dzięki dobremu rozpoznaniu operacyjnemu, żmudnej pracy kryminalnych z Pragi Północ i dokładnej analizie zdarzeń, 37-latek został zatrzymany w trakcie zorganizowanej zasadzki przed posesją, gdy wychodził do pracy. Mężczyzna w kieszeni posiadał broń palną gotową do strzału. Sąd na wniosek prokuratora, zastosował wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy. Za rozbój grozi kara do 15 lat więzienia.

Po zgłoszonym w maju ubiegłego roku rozboju na Białołęce, operacyjni z Pragi Północ od razu zajęli się ustaleniem i zatrzymaniem sprawcy. Funkcjonariusze dokładnie analizowali każde kolejne zdarzenie związane z rozbojem popełnione w podobny sposób na terenie całego miasta. Żmudna praca operacyjna, dokładne ustalenia, a przede wszystkim dobre rozpoznanie kryminalnych doprowadziło do ustalenia podejrzanego o dokonanie siedmiu napaści z bronią w ręku. We wczesnych godzinach rannych operacyjni zorganizowali zasadzkę. Krzysztof W. w chwili wyjścia z posesji, aby udać się do pracy, został zatrzymany. Mężczyzna posiadał przy sobie broń palną gotową do strzału.

Krzysztof W. trafił do policyjnego aresztu. Zdziwienie mężczyzny w chwili zatrzymania było ogromne. Jak ustalili funkcjonariusze, mężczyzna napadał zamaskowany, w większości wypadków, wcześnie rano z bronią w ręku, żądając wydania pieniędzy. Część napadów miała miejsce niedaleko posesji, którą zajmował. Krzysztof W. nie był wcześniej notowany.

37-latek w Prokuraturze usłyszał zarzuty popełnienia i usiłowania popełnienia siedmiu rozboi z użyciem broni palnej. Sąd na wniosek prokuratora, zastosował wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy. Za rozbój grozi kara od 3 lat do 15 lat pozbawienia wolności.

ms