Zatrzymani za rozbój na dostawcy kebabów - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymani za rozbój na dostawcy kebabów

Data publikacji 25.02.2013

Policjanci wydziału kryminalnego zatrzymali cztery osoby podejrzane o dokonanie rozboju na dostawcy kebabów. Sprawcy, używając przemocy, zabrali mężczyźnie zamówione wcześniej jedzenie w jednym z legionowskich barów. Jakubowi K., Patrykowi Z., Zbigniewowi K. oraz Sylwii C. za tego typu przestępstwo grozi do 12 lat pozbawienia wolności.

W niedzielę w nocy, 17 lutego dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Legionowie został powiadomiony przez pracownika jednego z legionowskich barów o rozboju dokonanym na jego osobie.

Jak wynikało z relacji pokrzywdzonego, mężczyzna otrzymał telefoniczne zlecenie dostawy sześciu porcji kebaba na adres jednego z legionowskich mieszkań. Kiedy dostawca pojawił się we wskazanym miejscu okazało się, że mieszkające tam osoby nic nie wiedzą na temat zamówienia. Jak się okazało, sprawcy złożyli zamówienie oczekując na dostawcę w sąsiedniej klatce. Trzech mężczyzn i jedna kobieta zaatakowali mężczyznę, kiedy doprowadzili go do stanu bezbronności zabrali mu zamówienie, którego wartość wynosiła 78 zł.

19-letni Jakub K., 21- letni Patryk Z., 21-letni Zbigniew K. oraz 20-letnia Sylwia C. po intensywnych czynnościach operacyjnych policjantów z wydziału kryminalnego zostali ustaleni, zatrzymani, a następnie osadzeni w policyjnym areszcie.

Cała czwórka usłyszała zarzut rozboju, za co kodeks karny przewiduje do 12 lat pozbawienia wolności.

ea/rsz