Próbowali wyłudzić kredyt - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Próbowali wyłudzić kredyt

Data publikacji 26.02.2013

Kolejny już raz policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępstw gospodarczych z północno-praskiej komendy udaremnili próbę wyłudzenia kredytu. Dobre rozpoznanie i szybka interwencja funkcjonariuszy doprowadziła do zatrzymania dwóch osób podejrzanych o wyłudzenie kredytu z banku na Targówku na kwotę 25.000 złotych. Policjanci zatrzymali 54-letnią Bożenę W. i 35-letniego Grzegorza O.

Policjanci dowiedzieli się o próbie wyłudzenia kredytu w banku na Targówku. O wyznaczonej godzinie, kiedy „kredytobiorcy” zjawili się w banku i próbowali wyłudzić kredyt na kwotę 25 tys. złotych, policjanci zatrzymali w placówce banku Bożenę W. i Grzegorza O.

Funkcjonariusze zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej z Pragi Północ zatrzymali dokumenty mające znaczenie w sprawie. Jak się okazało, przedstawione w banku przez 54-latkę i 35-letniego mężczyznę dokumenty kredytowe były podrobione. Prokurator przedstawił Bożenie W. i Grzegorzowi O. zarzuty oszustwa kapitałowego i usiłowania doprowadzenia banku do niekorzystnego rozporządzenia mieniem.

Za zarzucany im czyn grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.  

ms