Areszt za usiłowanie zabójstwa - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Areszt za usiłowanie zabójstwa

Data publikacji 12.06.2013

Omal nie doszło do tragedii, gdy 55-letni mężczyzna został zaatakowany nożem. Na szczęście, ostrze ominęło serce. Ranny trafił do szpitala, a funkcjonariusze z Piaseczna zaczęli zbierać informacje dotyczące okoliczności zdarzenia. Z ich ustaleń wynikało, że w sprawę może być zamieszany 41-letni mężczyzna. Policjanci zatrzymali Artura W. Na podstawie zebranych materiałów sąd zadecydował o zastosowaniu środka zapobiegawczego w postaci trzymiesięcznego aresztowania wobec zatrzymanego.

  •  

Do zdarzenia doszło 8 czerwca wieczorem w jednym z domów na terenie Piaseczna. Wówczas to, jak ustalili policjanci pokrzywdzony odłączył prąd w jednym z mieszkań, w którym odbywała się głośna impreza. Gdy po chwili usłyszał, że otwierają się drzwi z tego mieszkania wyszedł na klatkę schodową, aby porozmawiać z właścicielką na temat organizowanych imprez. Okazało się, że z mieszkania wyszedł mężczyzna i zadał pokrzywdzonemu dwa ciosy nożem.

Po zdarzeniu sprawca uciekł pozostawiając rannego mężczyznę. Policjanci od razu zaczęli ustalać okoliczności tej sprawy. Wszystko wskazywało na to, że w zdarzenie może być zamieszany 41-letni znajomy właścicielki mieszkania. Mężczyzna został zatrzymany następnego dnia. Zanim trafił do aresztu, został przesłuchany i przedstawiono mu zarzut usiłowania zabójstwa. Grozić mu może nawet kara dożywotniego pozbawienia wolności.

dn/hkk