Kolejni „laweciarze” w rękach Policji - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Kolejni „laweciarze” w rękach Policji

Data publikacji 15.07.2013

Policjanci z Żoliborza zatrzymali 37-letniego Zbigniewa C., 21-letniego Piotra C. i 44-letniego Siergieja M. Mężczyźni usiłowali odjechać lawetą, na której znajdował się kradziony pojazd. Nie udało im się odjechać z miejsca przestępstwa, gdyż wpadli w ręce żoliborskich mundurowych. Za popełnione przestępstwo grozi im kara do 10 lat więzienia.

Policjanci z Żoliborza patrolując ulicę Tucholską zauważyli stojącą lawetę, na której znajdował się Ford Mondeo. Mundurowi postanowili skontrolować pojazd i lawetę. Nerwowe zachowanie trzech mężczyzn, którzy znajdowali się przy holowniku, zwróciło uwagę funkcjonariuszy. Jeden z mężczyzn okazał mundurowym umowę kupna- sprzedaży pojazdu. Policjanci mieli duże wątpliwości co do autentyczności dokumentu, zabezpieczyli więc umowę.

Policjanci nie dali wiary tłumaczeniom 37-letniego Zbigniewa C., 21-letniego Piotra C. i 44-letniego Siergieja M., o legalnym zakupie pojazdu i zatrzymali trzech mężczyzn. Dwóch Polaków i obywatel Białorusi już usłyszeli zarzuty usiłowania dokonania kradzieży z włamaniem samochodu. Mężczyznom grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

eb