Podczas rozboju zgubił swój telefon - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Podczas rozboju zgubił swój telefon

Data publikacji 29.07.2013

Pruszkowscy kryminalni zatrzymali obcokrajowca, który okradł kobietę. Zabrał jej pieniądze, torebkę i telefon. Podczas napadu z kieszeni wypadł mu jego własny aparat. Sąd zadecydował o trzymiesięcznym areszcie dla 21-latka. Grozi mu do 12 lat więzienia.

Około 22.30 do komendy w Pruszkowie zgłosiła się 65-letnia kobieta i poinformowała o rozboju. Powiadomiła, że podszedł do niej młody mężczyzna, zagroził nożem i zabrał torebkę z zawartością. Były tam telefon komórkowy, około 100 złotych oraz chleb i masło. Powiedziała także, że osobnik ten mówił z obcym akcentem. Kiedy sprawca odszedł zauważyła, że obok niej leży telefon, który mu wypadł.

Kryminalni natychmiast zaczęli ustalać do kogo należy aparat. Już następnego dnia do komendy został przywieziony 21-letni obywatel Afganistanu. Podczas przesłuchania przyznał się do popełnienia czynu i wskazał miejsce wyrzucenia torebki. Funkcjonariusze  w schowanej w krzakach torebce znaleźli jedynie bochenek chleba oraz masło.

Przygotowany przez policjantów materiał dowodowy, między innymi odnalezienie noża, którym posługiwał się sprawca,  pozwolił prokuratorowi na wystąpienie do sądu z wnioskiem o tymczasowy areszt. Sędzia przychylił się do zdania śledczych i umieścił zatrzymanego w areszcie na okres 3 miesięcy.

dn/aw