Był poszukiwany listem gończym za oszustwo - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Był poszukiwany listem gończym za oszustwo

Data publikacji 29.07.2013

Policjanci z wydziału wywiadowczo-patrolowego zatrzymali mężczyznę poszukiwanego za oszustwo. 30-letni Krzysztof A. na podstawie fikcyjnych dokumentów podpisał umowę z operatorem telefonii komórkowej narażając firmę na straty finansowe. Za popełnione przestępstwo zatrzymanemu mężczyźnie grozi do 8 lat pozbawienia wolności.

30-letni Krzysztof A. od prawie 4 lat ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości. Wczoraj został zatrzymany przez policjantów ze Śródmieścia.

Wpadł przed południem na ulicy Bonifraterskiej. Policjanci sprawdzili mężczyznę w systemie informatycznym. Okazało się, że Krzysztof A. od 2009 roku jest poszukiwany listem gończym przez prokuraturę rejonową w Warszawie do sprawy oszustwa.

30-latek na podstawie fikcyjnych zaświadczeń o zatrudnieniu i zarobkach otrzymał od operatora jednej z sieci komórkowych aparat telefoniczny i podpisał z nim umowę na świadczenie usług telekomunikacyjnych narażając firmę na straty przekraczające 700 złotych.

Mężczyzna zgodnie z nakazem został przewieziony do najbliższego zakładu karnego. Za popełnione przestępstwo grozi mu do 8 lat pozbawienia wolności.

rsz/aw