Próbował przekupić policjanta będącego na urlopie - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Próbował przekupić policjanta będącego na urlopie

Data publikacji 29.07.2013

Policjant jadąc z rodziną na urlop, zatrzymał pijanego kierowcę toyoty, który w zamian za odstąpienie zaproponował mu pieniądze. Funkcjonariusze z komisariatu w Józefowie osadzili 47-letniego mieszkańca województwa świętokrzyskiego w policyjnej celi. Odpowie on teraz nie tylko za jazdę pod wpływem alkoholu, ale także za próbę wręczenia korzyści majątkowej.

W niedzielne popołudnie w kierunku Józefowa przejeżdżał wraz z rodziną będący w drodze na urlop policjant z KRP Warszawa VII . W pewnym momencie z drogi podporządkowanej wyjechała toyota, której kierujący najwyraźniej nie potrafił zapanować nad pojazdem. Wielokrotnie zjeżdżał na pobocze oraz na przeciwległy pas ruchu.

Policjant widząc, że kierujący toyotą stwarza zagrożenie dla innych uczestników ruchu, o zdarzeniu poinformował policjantów z Józefowa. Jednocześnie wykorzystał odpowiedni moment i zajechał drogę kierującemu toyotą uniemożliwiając mu kontynuowanie dalszej jazdy.

Funkcjonariusz poszedł do kierowcy i od razu zorientował się, że jest on pod wyraźnym wpływem alkoholu. Ze stacyjki wyciągnął kluczyki i poinformował, że w drodze jest już umundurowana załoga policyjna. Mężczyzna wyciągnął wówczas pieniądze i zaproponował mu przyjęcie korzyści majątkowej.

Policjanci z Józefowa zatrzymali 47-letniego mieszkańca województwa świętokrzyskiego i osadzili w policyjnej celi. Odpowie on teraz nie tylko za jazdę pod wpływem alkoholu, ale także za próbę wręczenia korzyści majątkowej za odstąpienie od czynności.

ea/js