Włamywał się i kradł zawsze w ten sam sposób - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Włamywał się i kradł zawsze w ten sam sposób

Data publikacji 30.07.2013

Policjanci z wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu zatrzymali mężczyznę, który włamywał się do mieszkań i je okradał. 29-letni Tomasz K. za pomocą śrubokręta i łomu poważał drzwi wejściowe. Jego łupem padało wszystko to, co później bez trudu można było sprzedać. Za popełnione przestępstwa mężczyźnie grozi teraz do 10 lat pozbawienia wolności.

Do zatrzymania Tomasza K. doszło wczoraj rano w jego mieszkaniu. Policjanci z wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu od pewnego czasu podejrzewali, że to właśnie 29-latek ma związek z ostatnimi kradzieżami i włamaniami do mieszkań na Śródmieściu, Pradze i Żoliborzu.

Ustalenia operacyjne policjantów prowadzących tę sprawę oraz sposób działania sprawcy doprowadził ich do notowanego już w policyjnych kartotekach Tomasza K. Bardzo szybko okazało się, że trop był właściwy. Podczas przeszukania mieszkania policjanci znaleźli i odzyskali „fanty” pochodzące z przestępstw, do których doszło w krótkich odstępach czasu w tym miesiącu.

Były to między innymi zrabowane laptop, aparat fotograficzny oraz telefon komórkowy. Sprawca kradł także portfele z dokumentami i pieniędzmi. To, co było mu niepotrzebne od razu wyrzucał. W świetle  dowodów winy 29-latek przyznał się do trzech włamań i kradzieży. Ostatniego dopuścił się w miniony piątek przy ulicy Rozbrat. Poszkodowani odzyskali już część utraconego mienia, a sprawca trafił do policyjnego aresztu. Za kradzież z włamaniem grozi do 10 lat więzienia.

ea/rsz