Zatrzymani na gorącym uczynku podczas kradzieży - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymani na gorącym uczynku podczas kradzieży

Data publikacji 31.07.2013

Na gorącym uczynku usiłowania popełnienia kradzieży rur i prętów zbrojeniowych, na terenie prywatnej firmy w Starym Koniku, policjanci z Halinowa zatrzymali trzech mężczyzn, którzy nie zdążyli odjechać ze skradzionym towarem. Zarzuty karne w tej sprawie usłyszało dwóch mieszkańców Warszawy i mieszkaniec województwa łódzkiego. Po sprawdzeniu mężczyzn okazało się, że jednym ze sprawców był pracownik firmy, w której wspomniani mężczyźni próbowali dokonać kradzieży. Wszyscy przyznali się i dobrowolnie poddali karom.

Policjanci z Komisariatu w Halinowie przez całą noc patrolowali teren podległych gmin. Jadąc przez Stary Konik, zobaczyli że na terenie jednej z firm jest otwarta brama, a w środku stoi zaparkowany samochód. Funkcjonariusze postanowili sprawdzić, kim są mężczyźni, którzy kręcą się po terenie firmy.

Mężczyźni byli całkowicie zaskoczeni policyjną interwencją. Stróże prawa podejrzewali, że nocna wizyta na terenie firmy nie jest przypadkowa. Po chwili okazało się, że mężczyźni przygotowywali sobie do wywiezienia stalowe pręty i rury zbrojeniowe.

Funkcjonariusze zabezpieczyli fanty, a złapanych na gorącym uczynku trzech mężczyzn, przewieźli do policyjnego aresztu. Byli to: 50-letni Wiesław K. pochodzący z województwa łódzkiego oraz dwaj mieszkańcy Warszawy, 44-letni Mariusz J. oraz 19-letni Sebastian J. Jedn z zatrzymanych był nawet pracownikiem firmy, do której przyjechali po metalowy asortyment.

Całej trójce przedstawiono już zarzut karny usiłowania popełnienia kradzieży. Mężczyźni przyznali się do popełnienia przestępstwa i dobrowolnie poddali się karze.

ea/dn