Napadł na obcokrajowca wychodzącego z kantoru - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Napadł na obcokrajowca wychodzącego z kantoru

Data publikacji 31.07.2013

Policjanci z wydziału wywiadowczo-patrolowego zatrzymali mężczyznę podejrzewanego o rozbój. 27-latek usiłował wyrwać portfel obywatelowi Islandii. Mężczyzna zabrał mu z portfela część dopiero, co wymienionych pieniędzy. Policjanci odzyskali zrabowane pieniądze, a Kamilowi S. za popełnione przestępstwo grozi teraz do 12 lat pozbawienia wolności.

Zdarzenie miało miejsce wczoraj „w biały dzień” w jednym z przejść podziemnych w centrum miasta. Do mieszczącego się tam kantoru przyszedł 56-letni obywatel Islandii. Mężczyzna chwilę wcześniej przyjechał do Warszawy i chciał wymienić pieniądze.

Po dokonaniu transakcji 56-latek wyszedł z kantoru i zaczął układać pieniądze w portfelu. Wtedy został zaatakowany przez młodego mężczyznę. 27-latek próbował wyrwać swojej ofierze portfel z ręki, doszło do szamotaniny, napadnięty mężczyzną uciekł do kantoru. Tam jak wynika z relacji naocznego świadka został uderzony pięścią w twarz, dzięki czemu Kamilowi S. udało się wyjąć 56-latkowi z portfela 100 złotych.

Widząc, co się dzieje pracownik kantoru uruchomił przycisk antynapadowy alarmujący ochronę. Pracownicy ochrony zamknęli drzwi od zewnątrz i wezwali policję. Sprawca rozboju znalazł się w potrzasku. Policjanci zatrzymali napastnika i odzyskali zrabowane pieniądze, które znaleźli przy 27-latku.

Kamil S. był już wielokrotnie notowany w policyjnych kartotekach za inne przestępstwa między innymi za kradzieże, włamania i groźby karalne. Za rozbój grozi mu do 12 lat pozbawienia wolności.

ea/rsz