Odpowie za znęcanie się nad matką - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Odpowie za znęcanie się nad matką

Data publikacji 02.06.2009

Za znęcanie psychiczne i fizyczne odpowie 49-letni Włodzimierz C. zatrzymany przez policjantów z warszawskiego Śródmieścia tuż po awanturze domowej, którą urządził wczoraj w południe. Dotychczas matka składa zawiadomienie o przestępstwie, a gdy jej syn wytrzeźwiał, wycofywała oskarżenie. Tym razem funkcjonariusze zamierzają wystąpić do sądu o tymczasowe aresztowanie mężczyzny. Za przemoc domową grozi mu do 5 lat więzienia.

Pod numer alarmowy Policji zadzwoniła około 13.00 zdenerwowana kobieta, prosząc o policyjną interwencję. W czasie dalszej rozmowy okazało się, że syn zgłaszającej jest kompletnie pijany i awanturuje się w domu.

Policjanci natychmiast pojechali na miejsce awantury. Kiedy zapukali do mieszkania otworzyła zapłakana kobieta. Jak się okazało, 49-letni Włodzimierz C. wrócił do domu pijany i zaczął się awanturować. Zdemolował mieszkanie, wyzywając swoją matkę. Mężczyzna urządził piekło rodzinie. Po raz kolejny kobieta zdecydowała się powiadomić Policję. Wcześniej, gdy był po alkoholu, wyzywał ją i urządzał awantury.

Policjanci zatrzymali agresywnego mężczyznę. Badanie alkomatem wykazało ponad 2 promile alkoholu we krwi. Trafił do izby wytrzeźwień. Dziś mundurowi ze śródmiejskiej dochodzeniówki przedstawią mu zarzut znęcania się nad matką. Wnioskować będą też o tymczasowe aresztowanie mężczyzny.

 

ak, to