Areszt za atak z nożem - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Areszt za atak z nożem

Data publikacji 06.02.2014

Na trzy miesiące do aresztu trafił mężczyzna podejrzany o spowodowanie ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Do zdarzenia doszło w hotelu, w którym przebywała polska kadra bokserów. Tam prawdopodobnie zatrzymany ranił kilkakrotnie innego mężczyznę nożem. Zgodnie z kodeksem karnym tego typu przestępstwo zagrożone jest karą pozbawienia wolności do 10 lat.

Wszystko zaczęło się w poniedziałek po 20:00. Wówczas to, stołeczni policjanci zostali powiadomieni o zdarzeniu, do którego miało dojść w jednym z hoteli, w którym przebywała polska kadra bokserów. Policjanci ustalili, że podczas spotkania doszło do awantury pomiędzy dwoma mężczyznami. Jeden z nich ranił kilkakrotnie drugiego nożem, a następnie oddalił się z miejsca zdarzenia. Ranny został przewieziony do szpitala, gdzie trafił pod opiekę lekarzy.

Policjanci ustalili miejsce przebywania mężczyzny podejrzewanego o atak i zatrzymali go. Jak się okazało był pod wpływem alkoholu. Badanie stanu trzeźwości wykazało mu ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Zatrzymany 56-latek trafił do policyjnej celi. Następnie prokurator przedstawił mu zarzut ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Wczoraj, na podstawie zebranego materiału dowodowego sąd zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci trzymiesięcznego aresztu.
ij