Włamywacze zatrzymani w pościgu - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Włamywacze zatrzymani w pościgu

Data publikacji 31.03.2014

Kilka minut wystarczyło operacyjnym z wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu z Pragi Północ, aby zatrzymać w pościgu dwóch mężczyzn podejrzanych o kradzież z włamaniem do pojazdu. Ich łupem było radio samochodowe oraz puszki piwa. Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że kiedy jeden z mężczyzn wybił szybę w pojeździe i dokonał kradzieży, drugi stał „na świecy”. Kiedy podejrzani spostrzegli policjantów, odrzucili od siebie łup pochodzący z włamania i rozpoczęli ucieczkę. Rafał S. i Sebastian S. już usłyszeli zarzuty.

Do zdarzenia doszło około 3.00 w nocy. Policjanci z wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu z Pragi Północ, zostali zaalarmowani o tym, że na skrzyżowaniu ulicy Markowskiej z ulicą Białostocką najprawdopodobniej doszło do włamania do pojazdu. Funkcjonariusze udali się na miejsce. Tam spostrzegli dwóch mężczyzn przy pojeździe, w którym była wybita szyba. Obaj na widok policjantów, odrzucili od siebie radio samochodowe, puszki piwa i rozpoczęli ucieczkę. W tym czasie policjanci ruszyli za nimi w pościg. Po kilku minutach podejrzewani mężczyźni byli już zatrzymani.

3--letni Rafał S. i 18-letni Sebastian S. trafili do policyjnej celi. Mężczyźni okazali się być doskonale znani policjantom. Badanie alkomatem wykazało, że obaj są pod wpływem alkoholu. Funkcjonariusze zebrali materiał dowodowy. Rafał S. był juz karany za różne przestęstwa i przebywał w zakładzie karnym. Obaj podejrzani usłyszeli zarzut kradzieży z włamaniem wspólnie i w porozumieniu. Rafał S. usłyszał zarzut w warunkach recydywy. Przestępstwo to zagrożone jest karą do 10 lat pozbawienia wolności.

ea/ms
 

Ładowanie odtwarzacza...