Zaatakował nożem i młotkiem byłą dziewczynę - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Zaatakował nożem i młotkiem byłą dziewczynę

Data publikacji 10.04.2014

Policjanci z Ochoty wspierani przez funkcjonariuszy z wydziału realizacyjnego KSP zatrzymali 23-letniego Adama K. Mężczyzna zaatakował na klatce schodowej byłą dziewczynę i zadał jej trzy ciosy nożem w szyję i uderzył ją młotkiem w głowę. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło w połowie marca. Policjanci zostali wezwani na jedno z osiedli na terenie Ursusa, gdzie na klatce schodowej leżała zakrwawiona dziewczyna. Wezwane na miejsce pogotowie zabrało 22-latkę do szpitala.

Sprawą zajęli się policjanci zwalczający przestępczość przeciwko życiu i zdrowiu z Ochoty. Funkcjonariusze ustalili, że pomiędzy kobietą, a jej byłym chłopakiem prawdopodobnie doszło do awantury, podczas której 23-latek wyjął nóż i zaatakował nim kobietę. Zadał jej trzy ciosy w szyję i uderzył młotkiem w głowę.

Policjanci znając tożsamość mężczyzny, rozpoczęli jego poszukiwania. Adam K. od dnia, w którym doszło do tragedii nie przebywał w miejscu zamieszkania i ukrywał się przed funkcjonariuszami. Sąd wystawił za nim list gończy.

We wtorek policjanci z Ochoty, wspierani przez wydział realizacyjny KSP, zatrzymali w jednym z mieszkań w Raszynie 23-latka. Mężczyzna na ich widok uciekł przez balkon na dach budynku. Po chwili został ściągnięty i obezwładniony przez funkcjonariuszy.

Za usiłowanie zabójstwa Adamowi K. grozi nawet kara dożywotniego pozbawienia wolności.

ea/ew