Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zatrzymali mężczyznę, który po wypadku nie udzielił pomocy

Data publikacji 06.05.2014

Dziś nad ranem policjanci zatrzymali 38-letniego mężczyznę podejrzewanego o spowodowanie wypadku w miejscowości Dziecinów. Do zdarzenia doszło 2 maja po godzinie 21.00. Ze wstępnych danych wynikało, że 37- letni rowerzysta jadący drogą numer 801 w kierunku miejscowości Piotrowice, został potrącony przez samochód, a kierująca nim osoba nie udzieliła pomocy poszkodowanemu i odjechała. Policjanci samochód odnaleźli w jednym z warsztatów na terenie powiatu garwolińskiego.

Poszkodowany 37- letni mężczyzna doznał licznych złamań i obrażeń. Lekarze jego stan określają jako bardzo ciężki. Policjanci z wydziału dochodzeniowo - śledczego na miejscu wypadku zabezpieczyli ślady dzięki którym wiedzieliśmy już że szukamy samochodu osobowego w kolorze białym. Nieodzowną okazała się także pomoc, jakiej udzielił policjantom jeden z kierowców. Odnalazał on  jeden z elementów należący, jak się okazało, do samochodu, którym poruszał się sprawca wypadku i niezwłocznie przekazał go policji.

Dzięki tym ustaleniom jeszcze wczoraj policjanci na terenie powiatu garwolińskiego odnaleźli warsztat samochodowy do którego trafił samochód biorący udział w tym wypadku. Właściciel forda, 38-letni mężczyzna, został zatrzymany.

Niewykluczone, że odpowie on nie tylko za spowodowanie wypadku i nieudzielenie pomocy, ale także za próbę wprowadzenia w błąd organmów ścigania poprzez próbę skierowania podejrzeń na rzekomą osobą, która auto ukradła. W chwili zatrzymania 38-latek miał niemal 3 promile alkoholu w organizmie.

js/aw

 

Ładowanie odtwarzacza...