Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Kradzione toyoty zabezpieczone w „samochodowych dziuplach”

Data publikacji 31.05.2014

Blisko 50 kontroli miejsc, gdzie mogły być przechowywane i demontowane na części pojazdy pochodzące z kradzieży przeprowadzili w ostatnim dniach wspólnie funkcjonariusze wołomińskiej i mokotowskiej Komendy. Działania skierowane w przestępczość samochodową to zabezpieczone: toyota avensis, toyota corolli i lexus, co do których istnieje uzasadniona obawa, że pochodzą z przestępstwa. Policjanci zatrzymali też 26-latka, który już usłyszał zarzuty paserstwa. W ręce kryminalnych wpadł również 29-letni Tomasz K. poszukiwany na podstawie nakazu doprowadzeni do Zakładu Karnego celem odbycia orzeczonej przez sąd kary pozbawienia wolności.

Kryminalni wołomińskiej i mokotowskiej Komendy przeprowadzili wspólne działania skierowane w przestępczość samochodową. Kilka dni temu na terenie powiatu wołomińskiego skontrolowano blisko 50 miejsc tzw. „samochodowych dziupli”, gdzie mogły znajdować się pojazdy i części pochodzące z przestępstwa. Na terenie Marek, tylko na jednej posesji funkcjonariusze ujawnili dwie toyoty – avensis i corolle, które nosiły wyraźne ślady ingerencji w identyfikacyjne pola numerowe.

Szczegółowe sprawdzenie pojazdów wskazało, że avensis najprawdopodobniej pochodziła z kradzieży jakiej dokonano w grudniu 2013r w Przasnyszu. Dane identyfikacyjne corolli, nie zgadzały się z kolei z rokiem produkcji i wyposażeniem. Oba te pojazdy zostały odholowane na policyjny parking. W tej sprawie policjanci zatrzymali 26-letniego Adama G., właściciela pojazdów, który został przesłuchany i usłyszał zarzuty paserstwa pojazdów pochodzących z przestępstwa. Zgodnie z obowiązującym prawem może mu grozić kara od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.

Kontrola warsztatu blacharskiego w Starym Grabiu to kolejny zabezpieczony pojazd. Tym razem uwagę policjantów zwrócił lexus, które dane identyfikacyjne również nosiły ślady ingerencji zewnętrznej. Samochód został zabezpieczony i podobnie jak toyoty z Marek trafił na policyjny parking.

Prowadzone działania to nie tylko zabezpieczone pojazdy. Kryminalni w Markach podczas sprawdzenia adresu pod kątem skradzionych pojazdów zatrzymali 29-latka poszukiwanego na podstawie nakazu doprowadzenia do Zakładu Karnego celem odbycia orzeczonej przez sąd kary pozbawienia wolności za przestępstwa jakich ten dopuścił się w przeszłości.

Kryminalni zapowiadają kolejne działania skierowane przeciwko przestępczości samochodowej na terenie powiatu wołomińskiego.

ts