Nielegalnie zgromadzili się przed Sejmem - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Nielegalnie zgromadzili się przed Sejmem

Data publikacji 16.06.2014

Wczoraj policjanci ze Śródmieścia zatrzymali 6 osób, które w godzinach popołudniowych urządziły przez budynkiem Sejmu nielegalne zbiegowisko. Wśród nich były dwie osoby nieletnie. Policjanci po przesłuchaniu zatrzymanych przedstawili im zarzuty dotyczące naruszenia miru domowego i zmuszania do odstąpienia od czynności służbowej. O losie nieletnich zdecyduje sąd. Dorosłym grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Policjanci ze Śródmieścia wczoraj w godzinach popołudniowych zostali poinformowani przez Straż Marszałkowską o nielegalnym zgromadzeniu przez budynkiem Sejmu. Natychmiast udali się na miejsce. Tam zastali grupę osób, która pikietowała bez stosownych zezwoleń. Mimo próśb ze strony funkcjonariuszy pikietujący nie wyrazili zgody na rozejście się.

Policjanci przy użyciu środków przymusu bezpośredniego zatrzymali 6 osób, w tym dwóch nieletnich. Dziś wszystkie osoby zostały przesłuchane. Policjanci przedstawili im zarzuty. Nieletni będą odpowiadali za naruszenie miru domowego i zmuszanie do odstąpienia od wykonywania czynności służbowej. O ich dalszym losie zdecyduje sąd do spraw nieletnich.

Podobne zarzuty zostały przedstawione czterem zatrzymanym dorosłym. Grozi im kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Policjanci ustalili też trzy osoby, które będą odpowiadały z kodeksu wykroczeń za zwołanie zgromadzenia i przewodniczenie mu. Grozi im kara do 14 dni pozbawienia wolności, kara ograniczenia wolności lub kara grzywny.

ea