Wniosek o areszt dla podejrzewanego o dokonanie rozboju - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Wniosek o areszt dla podejrzewanego o dokonanie rozboju

Data publikacji 21.06.2014

Policjant z wydziału dochodzeniowo- śledczego prowadząc wraz z technikiem kryminalistyki oględziny na miejscu rozboju dokonanego na 20- letniej dziewczynie, zatrzymał mężczyznę podejrzewanego o dokonanie tego przestępstwa. Z policyjnych wstępnych ustaleń wynika, że sprawca swoją ofiarę między innymi przewrócił, ciągnął za włosy, a także próbował zmusić do innej czynności seksualnej.

Przed dwoma dniami w Karczewie, doszło do przestępstwa rozboju. 20-  letnia kobieta późnym wieczorem została przewrócona, a następnie sprawca szarpiąc ją za włosy doprowadził w pobliskie zarośla, gdzie próbował zmusić swoją ofiarę do poddania się innej czynności seksualnej.

Z policyjnych wstępnych ustaleń wynika, że zdecydowany sprzeciw z jakim się spotkał, zakończył się dla dziewczyny wyrwaniem z jej rąk torebki, z której to sprawca wyciągnął telefon komórkowy, po czym zbiegł.

O zdarzeniu natychmiast powiadomiono policję. Funkcjonariusz z wydziału dochodzeniowo- śledczego, który wraz technikiem kryminalistyki prowadził w miejscu zdarzenia czynności procesowe zauważył że w pobliżu nich przechodzi mężczyzna, który odpowiadał rysopisowi mężczyzny podejrzewanego o dokonanie tego przestępstwa.

Podejrzewany w tej sparwie 26- letni mieszkaniec Karczewa trafił do policyjnej celi. Prowadzący sprawę policjanci z komisariatu w Karczewie, złożą wobec mężczyzny wniosek do prokuratora o zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztu

js/ps