Blisko 2,3 tys. nielegalnych paczek papierosów - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Blisko 2,3 tys. nielegalnych paczek papierosów

Data publikacji 23.06.2014

Policjanci z wydziału operacyjno-rozpoznawczego komendy dla Powiatu Warszawskiego Zachodniego zabezpieczyli blisko 2,3 tys. paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy. Kryminalni zatrzymali do wyjaśnienia 35-letnią kobietę. Nielegalny towar ujawnili na terenie gminy Kampinos podczas przeszukania miejsca zamieszkania kobiety oraz miejsca przechowywania papierosów. Teraz sprawą zajmą się policjanci z wydziału dochodzeniowo-śledczego.

Kryminalni z komendy w Starych Babicach udali się na teren jednej z posesji usytuowanej w granicach gminy Kampinos. O tym, że mogą być tam papierosy bez polskich znaków akcyzy, policjanci dowiedzieli się prowadząc czynności operacyjne. Będąca na miejscu kobieta była kompletnie zaskoczona widokiem policyjnych legitymacji. Funkcjonariusze przeszukali posesję oraz miejsce zamieszkania kobiety i ujawnili prawie 2,3 tys. paczek papierosów różnych marek bez polskich znaków akcyzy.

Funkcjonariusze zatrzymali do wyjaśnienia 35-letnią kobietę. Teraz jej sprawą zajmą się policjanci z wydziału dochodzeniowo-śledczego. Kobieta może usłyszeć zarzut przechowywania towaru bez polskich znaków akcyzy. Za popełnienie tego przestępstwa grozi kara pozbawienia wolności nawet do 3 lat.

ego/aw