Ukradł łańcuszek, wpadł już tego samego dnia - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Ukradł łańcuszek, wpadł już tego samego dnia

Data publikacji 23.06.2014

Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości przeciwko mieniu z północnopraskiej komendy zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kradzież złotego łańcuszka. Z ich ustaleń wynika, że sprawca obserwował swoją ofiarę. W pewnym momencie wykorzystał chwilę nieuwagi kobiety, podbiegł do niej i zerwał łańcuszek z szyi, po czym uciekł. 24-latek już usłyszał zarzut kradzieży. Funkcjonariusze udowodnili podejrzanemu jeszcze inną kradzież, do której doszło na początku maja br.

Było około godziny 10. Kamil D. obserwował swoją ofiarę i czekał na najlepszy moment. W pewnym momencie podbiegł do kobiety, chwycił za łańcuszek i zerwał go z szyi pokrzywdzonej. Od razu po tym uciekł.

Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości przeciwko mieniu z północnopraskiej komendy, po uzyskaniu informacji o zdarzeniu, ruszyli do akcji. Już tego samego dnia funkcjonariusze wiedzieli kim jest podejrzany. Kamil D. został zatrzymany. Mężczyzna trafił do policyjnej celi. 24-latek, wielokrotnie karany za podobne przestępstwa, był doskonale znany policjantom.

Funkcjonariusze, w trakcie zbierania materiału dowodowego, udowodnili 24-latkowi jeszcze inną kradzież złotego łańcuszka. Do zdarzenia miało dojść na początku maja br. przy ulicy Łochowskiej. Wówczas łupem podejrzanego padł złoty łańcuszek warty około 600 złotych.

Kamil D. usłyszał dwa zarzut kradzieży. Do zarzucanych czynów przyznał się. Przestępstwo kradzieży zagrożone jest karą do 5 lat pozbawienia wolności.

ms/aw

Ładowanie odtwarzacza...