Zatrzymany na gorącym uczynku - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymany na gorącym uczynku

Data publikacji 23.06.2014

Dzięki czujności mundurowych z ursynowskiego komisariatu do policyjnego aresztu trafił mężczyzna podejrzany o kradzież roweru. 24-latek został zatrzymany przez funkcjonariuszy w momencie, kiedy próbował przeciąć linkę, którą został zabezpieczony jednoślad. Teraz może mu grozić kara do 5 lat więzienia. Przypominamy o akcji znakowania rowerów przez policjantów.

Policyjni wywiadowcy, którzy patrolowali teren Ursynowa około 3.00 w nocy w rejonie Alei Ken i ulicy Bartoka zwrócili uwagę na mężczyznę, który najwyraźniej „kombinował” coś przy stojącym tam rowerze. Osoba ta po krótkiej chwili odeszła od jednośladu i weszła do pobliskiego bloku, z którego wróciła w to samo miejsce z nożycami do cięcia metalu. Kiedy okazało się, że próbuje przeciąć linkę, którą został zabezpieczony jednoślad, funkcjonariusze zatrzymali go.

Mundurowi przewieźli 24-latka do komisariatu. Mężczyzna oznajmił im, że chciał ukraść rower, ponieważ mu się spodobał. Policjanci przedstawili mu już zarzut z próbę kradzieży, za co grozi kara do 5 lat więzienia. Do komisariatu zgłosił się także właściciel jednośladu, który dzięki czujności mundurowych, nie stracił swojej własności.

ea/mb