Chciał się zemścić, a usłyszał zarzut - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Chciał się zemścić, a usłyszał zarzut

Data publikacji 24.06.2014

Za uszkodzenie mienia będzie odpowiadał Paweł M., który wybił szyby w budynku jednorodzinnym powodując straty w wysokości 6 tysięcy złotych. Chciał się w ten sposób zemścić na właścicielu domu, którego obwinia za utratę psa. Zatrzymany 46-latek wczoraj usłyszał zarzut uszkodzenia mienia. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

Dwa dni temu piaseczyńscy policjanci przyjęli zawiadomienie o uszkodzeniu mienia, do którego doszło w gminie Prażmów. Według relacji pokrzywdzonego, nieznany sprawca wybił 6 szyb w oknach domu jednorodzinnego, który jest w trakcie budowy. Właściciel oszacował straty na kwotę 6 tysięcy złotych.

Powiadomieni o zdarzeniu policjanci natychmiast udali się pod wskazany adres. W wyniku wstępnych czynności i na podstawie zebranych informacji policjanci zatrzymali 46-latka podejrzanego o wybicie szyb. W chwili zatrzymania Paweł M. był nietrzeźwy, badanie alkomatem wykazało ponad 1,3 promila alkoholu w jego organizmie. Jak wstępnie ustalili policjanci, mężczyzna chciał się w ten sposób zemścić na właścicielu domu, którego obwinia o kradzież psa.

Wczoraj Paweł M. usłyszał zarzut uszkodzenia mienia, czyn ten zagrożony jest karą do 5 lat pozbawienia wolności. O dalszym losie mężczyzny zdecyduje sąd.

mb/aw