Zatrzymani przy próbie wyłudzenia kredytu - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymani przy próbie wyłudzenia kredytu

Data publikacji 24.06.2014

Zarzut oszustwa kapitałowego usłyszało dwoje podejrzanych w północnopraskiej komendzie. Karolina T. i Bohdan K. zostali zatrzymani przez stołecznych policjantów z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą, w chwili, kiedy próbowali wyłudzić kredyt na trenie banku na warszawskiej Białołęce na kwotę 26.500 złotych.

Policjanci dowiedzieli się o próbie wyłudzenia kredytu w banku na Białołęce. O wyznaczonej godzinie, kiedy „kredytobiorcy” zjawili się w banku i próbowali wyłudzić kredyt na kwotę 26.500 złotych, policjanci urządzili zasadzkę i weszli do placówki bankowej przystępując do działania. Zaskoczeni Karolina T. i Bohdan K. zostali zatrzymani i wraz z zabezpieczonymi dokumentami zostali przewiezieni do komendy.

Dalej sprawą zajęli się funkcjonariusze z północnopraskiej komendy. Zebrali materiał dowodowy w tej sprawie. Jak się okazało, przedstawione w banku przez 25-latkę i 56-letniego mężczyznę dokumenty kredytowe były sfałszowane. Oboje trafili na przesłuchanie i usłyszeli zarzut usiłowania oszustwa kapitałowego wspólnie i w porozumieniu. W trakcie przesłuchania oboje przyznali się do zarzucanych im czynów.

Karolina T. dobrowolnie poddała się karze 6 miesięcy pozbawienia wolnosci z warunkowym zawieszeniem na okres 3 lat. Bohdan K. dobrowolnie poddał się karze w wymiarze 2 lat pozbawienia wolności w zawieszeniu na 5 lat oraz grzywnę w wysokości 1000 złotych.

ea/ms